Sofar Solar opinie

Zbiór opinii o Sofar Solar

Fragment opinii:

Posiadam od kilku dni sofar solar 4.4KTL-X. Instalacja założona przez firmę która już istnieje wiele lat na rynku.
Pytanie odnośnie falownika…. falownik jest już podłączony to routera użytkowany przez kilka dni, wszystkie dane widoczne są telefonie chodzi mi tu głównie o godzinową produkcję z danego dnia. Wykresy są OK. Następuje zerwanie łącza internetowego… np. z przyczyny awarii u dostawcy internetu. Brak internetu przez 3 dni następnie internet wraca to czy po odzyskaniu łącza falownik nie powinien przesłać wszystkich zaległych danych na serwer żeby było wszystko widoczne na tel? W moim przypadku przesłał tylko ogólną ilość energii wyprodukowaną w danym dniu, natomiast szczegółowa godzinowa produkcja z wykresem jest niewidoczna. Czy te szczegółowe dane przepadły już? Wydawało mi się że w pamięci urządzenia powinny być zapisywane wszystkie dane łącznie z tymi szczegółowymi co najmniej przez kilka dni. Proszę o info jak to jest u innych?

Źródło: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3605752-870.html

Fragment opinii:

Zdecyduję się na SUN2000-10 kW(M1). Sofar to także dobra propozycja ale w perspektywie wielu lat dodatkowe funkcje mogą być przydatne.
Mam trochę czasu na znalezienie urządzenia w dobrej cenie bo 3 edycja “mój prąd” jeszcze nie rozpisana (podobno do końca czerwca 2021)ma być wiadomo. Na 5 tys. warto zaczekać , wcześniejsza inwestycja (przed datą uruchomienia 3 edycji) może nie podlegać dopłacie.
DZIĘKUJĘ jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w tym poście.

Źródło: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3782028.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *