Growatt opinie

Zbiór opinii o Growatt

Fragment opinii:

ja bym się zastanowił dwa razy , w UK byłby popularne do momentu aż przyszły pierwsze awarie i się okazało, że serwis jest do bani . Są na rynku inwertery jak SMA, ABB z serwisami w Europie, a nawet coraz bardziej popularny Huawei, który chyba technologicznie ucieka wszystkim , więc duże ryzyko instalować coś nieznanego .

Jeszcze odnośnie paneli bym się zapytał czy mają zrobione testy od niezależnych instytutów badawczych . Ja u siebie zamontowałem Suntech 275Wp , sprzadawca mi pokazał testy, gdzie te moduły nie schodzą poniżej określonej mocy >285Wp ,

Dla przykładu,, mam 3300 Wp zainstalowane a w Listopadzie mam osiągi na poziomie 2700-2800 Wp , i to przy nachyleniu prawie 40 stopni na zachód .

Lepiej kupować sprawdzone produkty , które już z powodzeniem działają za granicą xxx lat , niż za własne pieniądze testować urządzenia wchodzących marek.

Źródło: http://odnawialnezrodlaenergii.pl/forum/inwertery-fotowoltaiczne/463-inwertery-growatt-opinie

Fragment opinii:

Oryginalny inwerter Growatt o mocy 8,2kW zawiódł wkrótce po instalacji. Na tym etapie jestem skłonny zaakceptować, że był to po prostu pech. Instalatorzy poinformowali mnie, że inwertery Growatt są używane regularnie i problemy zdarzają się rzadko. Zamiennik, jak dotąd, działa bardzo dobrze. Aplikacja Shine na telefon jest świetna do monitorowania wydajności systemu w czasie rzeczywistym. Chociaż, nadal próbuję dowiedzieć się, czy jest sposób, aby powiedzieć, jaka część dziennej sumy wygenerowanych kW jest eksportowana z powrotem do sieci, a jaka część jest moim zużyciem.

Źródło: https://www.solarquotes.com.au/inverters/growatt-review.html

Fragment opinii:

Używam inwerterów od około 30 lat, a teraz zdecydowałem się przejść na system solarny i kupiłem inwerter Growatt 5kva pv, ponieważ był tańszy i wydawało się, że ma wiele funkcji. To była katastrofa! Wszystko, co mogło pójść źle, zrobiło to. Wszelkiego rodzaju kody błędów pojawiające się jeden po drugim, powtarzające się błędy przeciążenia bez przeciążenia, błędy komputera i najgorsze jest to, że chociaż był na gwarancji, odmówili wymiany, a obsługa klienta jest najgorszą jaką otrzymałem. Został zabrany i zwrócony “naprawiony” i byłem bardzo niechętny do zabrania go z powrotem, ale nie miałem wyboru, …. w ciągu dwóch tygodni znowu się spakował! Nie wiem jak inni, ale 5 kva to obszar, w którym nie ma szans. Bardzo zawodny, nie działał prawidłowo przez siedem dni. Musiałem go ponownie zdemontować i teraz chcę kupić falownik victron, który jest dwa razy droższy, ale warty tego dla spokoju ducha.

Źródło: https://www.solarrun.com.au/solarreview/growatt-inverter/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *