Cyrkulacja powietrza w pokoju

Znaczenie cyrkulacji powietrza w pokoju

Cyrkulacja, znana również jako wentylacja, przepływ powietrza lub wymiana powietrza, jest pierwszym etapem procesu. Cyrkulacja powietrza odgrywa ważną rolę. W pomieszczeniu lub budynku pozwala na filtrowanie powietrza, co jest oczyszczaniem. Pomaga również rozpraszać lub rozprzestrzeniać zanieczyszczenia w powietrzu.

Co decyduje o dobrej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach?

Każde pomieszczenie powinno mieć co najmniej okna i drzwi. Cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu odbywa się poprzez szczeliny w budynku. Szczeliny zasysają powietrze z zewnątrz budynku, spod podłóg i szczelin dachowych i na odwrót.

Po zassaniu powietrza przez szczeliny, przechodzi ono przez otwarte okna, drzwi, szczeliny i dostaje się do pomieszczenia. Dyfuzja powietrza w pomieszczeniu jest realizowana przez materiały budowlane, przedmioty i przestrzeń wokół nich. Materiały wewnętrzne działają jak zbiorniki, pochłaniając zanieczyszczenia z powietrza i uwalniając je później, gdy ich poziom się obniża. Podobnie jak gąbka wchłania wodę i z czasem wysycha. Rozproszone powietrze jest wymieniane na zewnątrz przez otwarte okna, usuwając cząstki stałe i gazy, które sprawiają, że Twoje powietrze jest zanieczyszczone.

Szczelne pomieszczenia wyposażone w system ogrzewania lub klimatyzacji, filtrują i mechanicznie cyrkulują powietrze. System uzdatnia powietrze z wnętrza pomieszczenia po jego przejściu przez wentylator przez filtr. Powietrze jest następnie wpychane z powrotem do pomieszczenia, bez większych cząstek stałych.

Jak poprawić cyrkulację powietrza

Jeśli Twoja przestrzeń ma jedną szczelinę, dobrze jest utrzymywać ją otwartą przez cały czas. Pomoże to w cyrkulacji powietrza, a także wymiesza powietrze, które będzie mogło przepływać w przestrzeni na zewnątrz.

Usuwanie bałaganu

To jest główna część cyrkulacji powietrza. Powinieneś przenieść meble i przedmioty w swoim pokoju, przynajmniej raz na pół roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *